Пиво замість води: у Словенії з’явився незвичайний фонтан

Як повідомляє : Сьогодні

У Жальце будь-який бажаючий може спробувати 6 різних сортів пива місцевого виробництва

У Словенії з’явився фонтан, з якого можна спробувати 6 різних сортів пива місцевого виробництва. Знайти його неважко: це місце у місті Жалець видає велике скупчення людей. Туристи з Бельгії Клоді і Ані кажуть, що спеціально приїхали в місто заради цього фонтану.

У Жальці ми вперше. Я прочитав про це місто в інтернеті і вирішив приїхати подивитися на цей пивний фонтан“, – каже бельгієць Клоді.

І хоча в народі конструкцію називають фонтаном, фактично це система автоматизованого розливу пива під відкритим небом. Шість стійок, шість різних сортів: від насичено-темного до світло-зеленого.

За вісім євро гість отримує пивний кухоль і може спробувати всі сорти.

На будівництво фонтану витратили майже 400 тис. євро. Для невеликого міста Жалець це величезні гроші. Частково підтримали місцеві підприємці.

Більшість жителів цього регіону задіяні у вирощуванні хмелю. Його тут сотні гектарів. Тому місцевість отримала назву “долини зеленого золота”.

У Івана Разбуршека цього “зеленого золота”, тобто хмелю – 35 гектарів. Майже весь товар йде на експорт.

Я б радий продавати весь свій хміль вдома. Але у Словенії не так багато пивоварень. І зазвичай вони маленькі“, – каже фермер.

Одну з таких місцевих броварень нещодавно відкрив сусід Разбуршека.

Мій прапрапрапрапрадед був одним з перших виробників хмелю в цій місцевості. Але мій дід, який також вирощував хміль, був змушений зупинити сімейний бізнес: прийшов соціалізм. Тепер, можна сказати, я відновив сімейний бізнес“, – розповідає співвласник приватної броварні Матеош Гобец.

Він пропонує три сорти. Один з них спеціальна комісія вже відібрала для фонтану. Сорти пива тут міняють щомісяця.

Ми повірили в цю ідею. Подумали, що фонтан точно зацікавить туристів і, коли вони приїдуть в Жалець, то відвідають ще якісь місцеві визначні пам’ятки“, – каже представник муніципалітету Хана Састер Ерхавек.

Фонтан працює з квітня по жовтень. За цей час у Жальці відпочиває понад 100 тис. Туристів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.