Скільки втрачає Україна через відсутність ринку землі: в ЄБРР підрахували

0
13
Скільки втрачає Україна через відсутність ринку землі: в ЄБРР підрахували
Фото: Pixabay , сайт ukr.segodnya.ua

Як повідомляє Сьогодні :

Продуктивність сільського господарства нижча, ніж могла б бути

Відсутність відкритого ринку землі призводить до зниження ВВП України приблизно на 1% на рік. Такий висновок озвучив головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Сергій Гурієв в інтерв’ю “Громадське”.

Це (відкритий ринок землі. – Ред.), безумовно, один із драйверів зростання. І різні оцінки говорять про те, що діюча ситуація з відсутністю ринку землі знижує український ВВП приблизно на 1%“, – сказав Гурієв.

Він також вважає, що українцям не варто боятися введення ринку землі, тому що він поліпшить їх добробут.

Мені здається, народу потрібно пояснити, що таке земельна реформа. Діюча ситуація не сприяє благополуччю людей, які живуть і працюють на землі. Той факт, що землю не можна використовувати в якості застави, не можна продати, означає, що продуктивність сільського господарства нижча, ніж могла б бути“, – заявив головний економіст ЄБРР.

Нагадаємо, заборона на продаж земель с/г призначення була введена в 2001 році, а з 2002-го мораторій почав діяти як тимчасовий захід – для створення інфраструктури ринку землі. З тих пір мораторій щорічно продовжують. Востаннє закон про продовження мораторію підписав п’ятий президент України Петро Порошенко в лютому-2019.

Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського було вимогою Міжнародного валютного фонду, але в липні 2017 року його вилучили з меморандуму. При цьому міжнародні організації висловлюються про те, що зняти мораторій все ж потрібно, а Європейський суд з прав людини вже визнав, що заборона на продаж землі порушує права власників ділянок.

Правда, навіть якщо в Раді і вирішать зняти мораторій, ситуацію це не змінить, тому що парламент повинен розглянути і ухвалити закон “Про обіг земель”, який би врегулював всі аспекти продажу ділянок. Зараз такий закон знаходиться тільки на стадії розробки і обговорення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.