Ціна на електроенергію для промисловості в Україні за перші десять днів роботи нового ринку зросла на 30% – ”Укренерго”

0
18
Ціна на електроенергію для промисловості в Україні зросла
фото : vgolos.com.ua

Ціна на електроенергію для промисловості в Україні з 1 липня зросла на 30%. Про це на прес-конференції заявив виконувач обов`язків глави держкомпанії ”Укренерго” Всеволод Ковальчук

”У реальності ціни на електроенергію для промисловості показали набагато більше зростання, ніж очікував уряд на рівні 5-6%. Ціна на електроенергію для промисловості зросла на 30% за перші 10 днів роботи ринку. Тенденція до того, що різниця зростатиме”, – сказав він.

За словами Ковальчука, можна констатувати, що на даному етапі ціна на ресурс зросла, але при цьому остаточна вартість на липень ще не сформована, і буде зрозуміла лише на кінець місяця, коли будуть дані з небалансів роботи нового ринку.

Ковальчук зазначив, що таке істотне зростання ціни обумовлено неправильною моделлю покладання спецзобов’язань, оскільки потенційно великий гравець держкомпанія ”Енергоатом” повністю виключена з ринку.

Як повідомляв УНІАН, 1 липня в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до закону «Про ринок електроенергії», який був ухвалений у квітні 2017 року.

Даний закон передбачає упровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, зокрема на роздрібному, а отже, кінцевий споживач в майбутньому зможе обирати постачальника електроенергії. Закон відповідає вимогам Третього енергетичного пакета.

Національна енергетична компанія «Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об`єднаної енергосистеми країни. «Укренерго» є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Джерело: УНІАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.